Strona głównaciekawościCzy sowy są tym, czym się wydają?

Czy sowy są tym, czym się wydają?

Pytanie, które nurtuje nas od 25 lat, powraca. Do tej pory czekałem ze spokojem. Oczywiście wieść o wznowieniu Twin Peaks podbiła mi puls. Ale – to tylko serial, jest tego na pęczki, a ostatnio dla kasy odświeża się wszystkie stare kotlety. Nadszedł jednak maj, w pierwszej połowie wyjątkowo zimny i ponury, a ja zdałem sobie sprawę, że to już, zaraz, teraz…

vulture.com
Wszystkim, którzy na tym etapie dalej nie wiedzą, o co chodzi, polecam dotarcie do pierwszych odcinków serialu, bo taki klimat, jaki został tam zbudowany, nie powtarza się w żadnej innej produkcji w historii kina. A warto tym bardziej, że już za chwilę dostaniemy 3 sezon tej historii, a przy okazji również książkę (nowe wydanie) – Sekretny dziennik Laury Palmer.Laura to oś serialu. Martwa dziewczyna, wokół której kręci się całą historia. Znamy ją tylko ze wspomnień i poznajemy bliżej w czasie śledztwa, prowadzonego przez agenta Coopera, detektywa innego niż inni, w miejscu, które nie jest podobne do żadnego. A wszystko dzięki genialnym, pokręconym umysłom twórców serialu – Davida Lyncha oraz Marka Frosta. Wspomniany Pamiętnik napisała z kolei córka Lyncha, co tylko dodaje dziełu smaczku.

Podsumowując – ci, którzy nie widzieli, niech zobaczą, a ci, którzy znają, niech tak jak my, zacierają ręce na dodatkowe 18 godzin w Twin Peaks, miejscu, które straszyło, bawiło i fascynowało kolejne pokolenia od lat 90.

Premiera książki już dzisiaj. Tutaj możecie przeczytać fragment.
Pierwszy odcinek trzeciego sezonu – już w najbliższy poniedziałek, 22 maja.
A nasz konkurs – już na dniach. Bądźcie czujni!
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
ZOBACZ TAKŻE

95 KOMENTARZE

NAJPOPULARNIEJSZE

ŚWIEŻE KOMENTARZE