Strona głównacelebracjaDlaczego warto pić napar z czystka?

Dlaczego warto pić napar z czystka?

Po wielkich fascynacjach przemysłem w poprzednich wiekach człowiek współczesny wraca do natury – odkrywając na nowo to, co było znane od wieków. Trend to zacny i wart kultywowania. My siedzimy w nim po uszy:)
A jeśli natura, to i zioła, a wśród nich nasz osobisty król – czystek.
Jak to zwykle bywa z modą, porywa i niesie ze sobą wszystko. I genialne patenty, i zwykłe buble. Czystek to jednak czyste dobro.
Ten daleki kuzyn zielonej herbaty genialnie wzmacnia odporność dzięki końskiej dawce przeciwutleniaczy, które dodatkowo spowalniają procesy starzenia. Zioło to wykazuje też silne właściwości przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne. Jest więc idealne, gdy czujemy, że dopada nas przeziębienie. Te same właściwości sprawiają też, że jest niezastąpiony w walce z trądzikiem i problemami skóry, o czym przekonałam się osobiście.
Ma lekki ziołowy smak i nadaje się już dla 3-latków. Można go pić właściwie bez ograniczeń. Jednak jak w przypadku wszystkich ziół, najważniejsza jest regularność. Warto więc włączyć ten napar do codziennej diety na minimum 3 miesiące, pijąc przynajmniej dwa kubki dziennie. Jak zaparzyć taki napój? Płaską łyżkę stołową zalewamy wrzątkiem i zostawiamy pod przykryciem na ok. 10 minut. 
Tak przygotowany napar pijemy po lekkim przestudzeniu. Osobom, którym nie spodoba się jego smak, polecam dodatek miodu lub cytryny. Na zdrowie!
ZOBACZ TAKŻE

44 KOMENTARZE

NAJPOPULARNIEJSZE

ŚWIEŻE KOMENTARZE