Strona głównaciekawościPo co nam tyle filmów?

Po co nam tyle filmów?

Z roku na rok kręci się coraz więcej filmów. Więcej osób chce na tym zarobić, puszcza się więcej reklam. Mamy też szerszy dostęp do kina niezależnego z całego świata.
Przerzucając się z książek na filmy, przez chwilę wierzyłem, że nie da się przeczytać wszystkich dobrych książek, ale da się obejrzeć wszystkie dobre filmy. Jasne.
Dobre to jedno. Ale przecież jest jeszcze mrowie filmów zwyczajnie wartych obejrzenia. Nie muszą być „wartościowe”. Czasem wystarczy przecież jedna scena, błyskotliwy dialog, klimat czy muzyka, żeby te półtorej godziny oglądania zwróciło nam się w postaci na przykład inspiracji. Albo zwyczajnie poprawiło humor. Tarantino namiętnie ogląda słabe filmy, szukając oryginalnych pomysłów i rozwiązań.
To prowadzi nas do wniosku, że nie warto robić wielkich planów czy list kilkuset najmądrzejszych filmów, które koniecznie musisz obejrzeć przed śmiercią;). Lepiej dać się uwieść kinu i aktywnie błądzić.
Wystarczy spojrzeć na te listy. Gdyby się zastanowić, może takie filmy powstały zupełnie niesłusznie. Ale czy nie kusza was filmy z listy:

z największymi twardzielami?

z najzabawniejszymi scenami śmierci?

Jakiekolwiek zestawienie filmów po prostu dobrych wydaje się przy tym zwyczajnie ubogie. Dlatego moje dzisiejsze pytanie do was brzmi:

Jaki zły film najbardziej wam się spodobał?

Na pewno macie swoje typy:)

Poprzedni artykułNiedziela z muzyką
Następny artykułSHARE WEEK 2017 – nasze typy
ZOBACZ TAKŻE

20 KOMENTARZE

  1. 241386 473647Does your web site have a contact page? Im having trouble locating it but, Id like to send you an email. Ive got some suggestions for your blog you may be interested in hearing. Either way, excellent weblog and I appear forward to seeing it develop over time. 85832

  2. A pomyśl, ile jest dobrych filmów, których nie obejrzysz nie z braku czasu, a dlatego, że nie wiesz o ich istnieniu!

    Co do okropnego filmu, który i tak mi się podobał – to było Last Minute. Jest tragiczny, źle nakręcony, z drewnianymi postaciami itd. ale ponieważ nie raz spędzałam wakacje w hotelu pełnym Polaków to zarykiwałam się ze śmiechu, bo to było tak prawdziwe 😀

  3. Jakoś mi teraz nie przychodzi do głowy żaden zły-dobry film. Jestem w pewnym sensie kinomaniakiem ale ostatnio to raczej skupiam się na serialach.Jak mam się wypowiedzieć w kwestii filmu to raczej pochwalę – Logan jako film pożegnalny dla roli Hugh Jackmana typowego badass wyposażonego w szpony i trudy charakter a jednocześnie walczącego o słuszność sprawy. Ten mogę śmiało polecić bo w sumie jest ostatnim filmem w ogóle jaki oglądałem 😀

  4. Ja też jestem kinomaniaczką i uwielbiam dobre komedie. Ale tych, jak na lekarstwo. Moi zdaniem łatwiej jest zrobić dobry melodramat niż dobrą komedię. Bo w tej ostatniej poszukuję inteligentnego humoru a nie wymuszonego. Większość komedii jest niestety zwyczajnie głupich.

NAJPOPULARNIEJSZE

ŚWIEŻE KOMENTARZE