Strona głównacelebracjaDłuższy urlop czy niespodziankowe wagary?

Dłuższy urlop czy niespodziankowe wagary?

Nie lubisz poniedziałków? Sprawdź, czy da się to zmienić. Wybierz jakiś miesiąc i wszystkie poniedziałki zrób sobie wolne. Albo dwa miesiące. Co z tego, jeśli przez to przepadnie ci później ekstra długi weekend, o którym mówią nawet w wiadomościach? Przynajmniej zasmakujesz odmiany.Walka z rutyną to trudne zadanie. Przecież naszą rzeczywistością rządzi powtarzalność. Pory roku, dni tygodnia i święta to tylko wierzchołek góry lodowej tego, co wymyśliła cywilizacja. Każdy dzień składa się z powtórzeń. To daje poczucie bezpieczeństwa i może dlatego pod tym względem jesteśmy uparci jak inne zwierzęta. Mamy swoje rytuały, obowiązki, harmonogramy, etaty i rocznice. 
Przy tym całym rygorze warto czasem zrobić sobie na przekór, a zarazem dobrze. Każde wybicie z rytmu pobudzi nas kreatywnie. To jak otrząśnięcie się z zamyślenia. 

Wróćmy do sedna. Do tego, jak ważny jest urlop. Styl jego brania definiuje. Wykluczam kolekcjonerów (cała rzesza dziwnych osób, które pracują non stop i gromadzą dni urlopowe na czarną godzinę). Mamy więc weekendowiczów i wagarowiczów. Pierwsi na początku roku zakreślają w kalendarzu wszystkie święta i planują, jak wygryźć dla siebie jak największe kawałki. I chwała im za to. Druga grupa, do której sam należę, to ludzie, których dopada nagła chęć wycofania się z życia publicznego (raz po raz, dlatego nie stać ich przez to na długi urlop). Nie pytajcie mnie, co jest lepsze. Od lat jestem fanem obu rozwiązań, choć w praktyce zazwyczaj rozmieniam się na drobne. Ale urlop to w końcu urlop. Nieważne, jak długi – każdy jest piękny i kończy się zbyt szybko.
ZOBACZ TAKŻE

90 KOMENTARZE

  1. Taki wyjazd, inny niż ten zaplanowany jest zawsze świetnym pomysłem. Ostatnim takim naszym "szalonym" wyjazdem "na już" był kilkudniowy pobyt nad naszym polskim morzem w styczniu. Było mroźno, ale pierwszy raz zbieraliśmy prawdziwe bursztyny i ślizgaliśmy się na piaskowym lodzie na plaży 🙂 Taka odmiana! Pozdrawiam! Karolina

NAJPOPULARNIEJSZE

ŚWIEŻE KOMENTARZE