Strona głównacelebracjaSłowiańskie mantry - wprowadzenie

Słowiańskie mantry – wprowadzenie

Jeszcze w szkole zastanawiałam się, dlaczego na lekcjach polskiego czy historii tak dużo dowiadujemy się o kulturze starożytnej Grecji, nic przy okazji nie wiedząc o wierzeniach Słowian przed 966. Później zrozumiałam, czym jest model klasycznej edukacji i dostrzegłam więcej skutków chrystianizacji naszego kraju niż możemy wyczytać z podręczników. Chrzest oznaczał bowiem śmierć naszych pogańskich korzeni. Po kulturze dawnych Słowian zostało niewiele, Polan – właściwie nic. Dlatego współcześnie wiedzę na ten temat możemy czerpać ze źródeł rosyjskich czy białoruskich. Dzięki nim zainteresowani mogą poznać choć część mitologii, symboliki czy słowiańskich praktyk duchowych. Pisaliśmy już o tym zagadnieniu (tekst Prapolska), a także o systemie ćwiczeń Stojąca Woda (tutaj). Praktyka ta miała za zadanie zadbać o dobrą kondycję ciała i umysłu słowiańskich kobiet. Możemy z niej korzystać dzięki mozolnej pracy poszukiwawczej i rekonstrukcjom badaczy najdawniejszej kultury rodzimej.
Dziś chcę wam pokazać Agmy, czyli słowiańskie mantry. Okazuje się bowiem, że to, czego wielu szuka w dalekich Indiach czy Tybecie mamy też u siebie.
Agma (Агма) w wierzeniach słowiańskich oznacza Słowo Mocy, dźwięk, w który wciela się sam Bóg. Gdy zostaje ono wypowiedziane, uruchamia i pobudza cały układ energetyczny do zmiany częstotliwości. Sprzyja to przemianie duchowej i cielesnej oraz pogłębia świadomość bycia tu i teraz. Systematycznie powtarzane Agmy z poprzedzającą je odpowiednią intencją wprawiają w głęboki stan medytacyjny – tak jak przypadku buddyjskich mantr.
Ponieważ słowom tym przypisuje się boskie pochodzenie, często wykorzystywano je również w praktykach leczenia i samoleczenia, wierząc, że dźwięk w odpowiedniej częstotliwości rezonuje w ciele, wzmacniając je. Co ciekawe mantry wszystkich kultur w większości nie mają bezpośredniego odniesienia w języku. Ważniejsza od znaczenia jest intencja wypowiedzi i, jak już wspomnieliśmy, częstotliwość samego dźwięku.

Jedną z najpopularniejszych słowiańskich Mantr jest RADORO DARO SLAWO (РАДОРО ДАРО СЛАВО). Każde z tych słów ma inne zadanie. RADORO przywraca równowagę systemu energetycznego sprzyja i budowaniu bliskich więzi międzyludzkich. DARO odsłania i rozwiązuje konflikty wewnętrzne, będąc przy okazji niezwykle silnym zaklęciem ochronnym. Ostatnie ze słów mocy pomaga wyciszyć gonitwę myśli i wzmacnia intuicję dzięki klarowaniu naszego wewnętrznego głosu.
Dodatkowo ta wersja nagrana jest w częstotliwości 432 Hz, która nazywana jest często strojem naturalnym Solfeggio. Jest to poziom wibracji najczęściej występujący w przyrodzie i bardzo przyjazny dla naszego ciała i umysłu.

ZOBACZ TAKŻE

NAJPOPULARNIEJSZE

ŚWIEŻE KOMENTARZE